آموزشی

چگونه آجیل‌های خود را تازه نگه داریم: راهنمای کامل نگهداری آجیل در شرایط مختلف

روش های نگهداری آجیل

بسیاری از افراد توجه ویژه ای را به تغذیه روزانه خود دارند. افرادی که از تغذیه مناسبی بهره مند هستند، معمولا در برنامه غذایی خود محصولات مختلفی را قرار می دهند. در این بین آجیل ها به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها به شمار می روند که معمولا در برنامه غذایی بسیاری از افراد قرار دارند. برخی از مردم خرید آجیل از فروشگاه آقای پسته را تنها مختص به زمان عید نمی دانند و به مصرف آن در طول سال می پردازند. این مسئله علاوه بر این که فواید زیادی را دارد، می تواند در روند زندگی شما نیز موثر باشد. با این وجود ممکن است این دسته از افراد، پس از گذشت مدت زمانی از خرید آجیل های خود، شاهد خراب شدن آن ها باشند.

در سال های اخیر مراکز و مجموعه های زیادی مانند مرکز تخصصی آقای پسته در سراسر کشورمان احداث شده اند که در تلاش هستند تا شما را با نحوه نگهداری آجیل ها آشنا کنند. این مراکز با ارائه اطلاعات مختلف در رابطه با راهنمای کامل نگهداری آجیل، به شما کمک می کنند تا به بهترین شکل این ماده غذایی را در خانه خود نگهداری کنید. بررسی راهنمای کامل نگهداری آجیل باعث می شود تا شما بتوانید این ماده غذایی را در طولانی مدت نگه دارید. این موضوع تاثیر مهمی را در جلوگیری از تغییر طعم آجیل و خراب شدن آن ها دارد.

ظروف مختلف برای نگهداری آجیل

راهنمای کامل نگهداری آجیل

همان طور که متوجه شدید، آجیل ها مواد غذایی مغذی و بی نظیری هستند که در تغذیه روزانه افراد تاثیرگذار هستند. بدین ترتیب نیاز است تا اکثریت افراد با راهنمای کامل نگهداری آجیل آشنا شوند تا بتوانند به شکل بهتری از این مواد غذایی در طولانی مدت نگهداری کنند. توجه داشته باشید که در صورت خراب شدن آجیل ها یا عوض شدن طعم آن ها ممکن است مواد مغذی آن نیز به بدن انسان منتقل نشود. در برخی از شرایط ممکن است شما دچار مسمومیت و بیماری های گوناگون نیز شوید.

آجیل ها را فریز کنید

بسیاری از کارشناسان تغذیه نظریات مختلفی را در رابطه با راهنمای کامل نگهداری آجیل ها ارائه کرده اند. در هر یک از این نظریه ها به استفاده از فریزر برای نگهداری آجیل تاکید ویژه ای شده است. نیاز است که بدانید، شما چندین ساعت پس از خرید آجیل ها نیز باید به فریز کردن آن ها بپردازید. لازم به ذکر است که آجیل و خشکبار به دلیل قرارگیری در هوای گرم ممکن است حشرات زیادی را به خود جذب کنند. علاوه بر این مسئله این حشرات می توانند زیان بزرگی را به بدن انسان وارد کنند و طعم آجیل را نیز تغییر دهند. بنابراین شما می توانید آجیل ها را پس از خرید در فریزر قرار دهید. همچنین قراردهی آجیل ها در طولانی مدت در فریزر می تواند از خراب شدن آن ها جلوگیری کند. توجه داشته باشید که برای فریز کردن آجیل حتما از ظروف درب دار یا محفظه هایی استفاده کنید که بهداشتی باشند.

محل تاریک و نسبتا خنک برای نگهداری آجیل مناسب است

معمولا در مبانی مختلف مربوط به راهنمای کامل نگهداری آجیل ذکر می شود که این ماده غذایی در برابر نور خورشید قرار نگیرد. برای مثال به هیچ وجه آجیل ها را بر روی میز یا کابینت ها قرار ندهید. چرا که گرمای خورشید به مرور زمان تاثیر نامطلوبی را بر روی آجیل ها می گذارد. نور زیاد موجب می شود تا آجیل ها رطوبت خود را از دست بدهند و زودتر فاسد شوند. با این وجود شما می توانید آجیل ها را در محل تاریک و خنک نگهداری کنید. البته طول عمر برخی از آجیل ها در دمای خنک و معمولی بسیار کم است. با این وجود شما می توانید در بازه های زمانی نسبتا کوتاه به نگهداری آجیل ها در مکان های تاریک و خنک بپردازید.

جلوگیری از فاسد شدن آجیل

ظروف مات و غیر شفاف برای نگهداری آجیل

یکی دیگر از گزینه های مطلوب برای نگهداری آجیل ها، ظروف مات و غیر شفاف است. این دسته از ظروف به راحتی نور خورشید را از خود عبور نمی دهند و به همین دلیل مدت زمان فاسد شدن آجیل ها را به تعویق خواهند انداخت. علاوه بر این مسئله از ظروفی استفاده کنید که امکان ورود هوا به آن ها وجود ندارد. ورود اکسیژن به ظروف مختلف به مرور زمان موجب می شود تا مواد غذایی مختلف فاسد شوند. بسیاری از ظروف تولید شده در دهه های اخیر با ساختار متفاوت خود اجازه ورود اکسیژن را نمی دهند. لازم به ذکر است که تفاوتی ندارد ظروف موردنظر شما از ساختار شیشه ای، چوبی یا پلاستیکی بهره مند باشد. تنها جلوگیری از ورود هوا به داخل ظروف می تواند شرایط ایده آلی را برای نگهداری از آجیل ها به وجود بیاورد.

یخچال ها گزینه مناسب برای جلوگیری از فاسد شدن آجیل

به طور کلی یخچال نیز جزو گزینه هایی به شمار رفته که برای نگهداری آجیل بسیار مناسب و مطلوب است. به همین دلیل اکثریت مجموعه های فعال در این عرصه که راهنمای کامل نگهداری آجیل را به شما شرح می دهند، پیشنهاد می کنند تا از این محصولات در یخچال نگهداری کنید. البته یخچال گزینه مطلوب تری برای نگهداری خشکبار به شمار می رود. لازم به ذکر است که برای نگهداری آجیل در یخچال نیاز است تا حتما از ظروف درب دار استفاده کنید. علاوه بر این مسئله نگهداری آجیل در یخچال در مدت زمان بسیار زیاد مناسب نیست.

ظروف درب دار برای جلوگیری از خراب شدن آجیل

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید، نگهداری از آجیل ها در شرایط مختلف به راحتی امکان پذیر است. با این وجود شما می توانید با تهیه آجیل از مراکز معتبر، با مفاهیم بیشتری در رابطه با راهنمای کامل نگهداری آجیل آشنا شوید. بدین ترتیب امکان نگهداری از آجیل ها در طولانی مدت نیز امکان پذیر خواهد بود. با این وجود پیشنهاد می کنیم تا با دریافت خدمات از مجموعه تخصصی آقای پسته، علاوه بر افزایش کیفیت خرید انواع آجیل با بهترین قیمت، اطلاعات زیادی را در این رابطه دریافت کنید. شما می توانید در هر زمان تنها با مراجعه به وب سایت آقای پسته به تهیه انواع آجیل بپردازید و با نگهداری از آن ها در شرایط ذکر شده تا مدت طولانی به مصرف آن ها بپردازید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *